עיצוב כריכות ועטיפות ספרים


הפנים של הספר הם הכריכה, והיא שיוצרת את הרושם הראשוני עבור הקורא. לא פעם הכריכה היא חלק מההחלטה לקנות את הספר. שירות חשוב שאנו מציעים ב'ספרי ניב - לצאת לאור בהוצאה עצמית' הוא עיצוב כריכות ועטיפות. אנו שמחים תמיד לבצע משימה זו ומרגישים שזו זכות גדולה הדורשת אחריות רבה. בשל כך חשוב לנו לתת את המשימה למי שאוהב וחושב גרפיקה לספרים. צוות הגרפיקאים ב'ספרי ניב - לצאת לאור בהוצאה עצמית' הוא בעל ניסיון וכישרון לא מבוטל. כך שעיצוב הספר והכריכה שלכם נמצא בידיים טובות, מקצועיות ואמינות.

הליך עיצוב הכריכה  של 'ספרי ניב - לצאת לאור בהוצאה עצמית'

אנו מבררים מה רצון המחבר, מהו סוג היצירה וכדומה. לפי רצון זה אנו מכינים כמה סקיצות. מחבר הספר בוחר מהדוגמאות המועדפות עליו, ואז אנו יכולים ומוכנים לספק את העיצוב המדויק. כדאי לדעת שתמונות או כל יצירה חזותית (למשל גופן) מוגנות בחוק זכויות היוצרים. בשל כך אם יש תמונה שאתם יודעים שתרצו להשתמש בה בכריכת הספר, ודאו שאינה מוגנת או שיש לכם זכויות היוצרים. אם יש לכם רעיון או מחשבה על תמונה, נמצא לכם את התמונה הרצויה לכם. בהצעות המחיר שלנו נכללת קניית תמונה, אם תידרש.

בכל כריכה צריכים להיות הפריטים הבאים: שם הספר ושם המחבר בקדמת הכריכה,  ובספרים מסוימים גם שם המאייר. בחלק האחורי של הכריכה יופיעו בדרך כלל תקציר הספר, ציטוט מתוכו והסבר על המחבר, ולעתים תהיה גם תמונת הסופר. בספרים שאנו מפיצים בחנויות נדרש שיהיו בחלק האחורי הברקוד, המחיר המומלץ לצרכן, ובאחרונה בשל חוק הסופרים החדש יש להוסיף את השנה ואת החודש שבהם יצא הספר לאור.

כמו כן, יש לעצב את השדרה, המפרידה בין החלק הקדמי לחלק האחורי. גם באזור זה נהוג לציין את שם הספר, את שם המחבר ואת סמליל הוצאת הספרים, אם קיים. לעתים אנו מעצבים גם  'דשים', אלו הקיפולים שבצדי הכריכה, ובהם בדרך כלל כתוב על הסופר או על הספר.

הסוגים המרכזיים של כריכות הם קשה ורכה. כריכה קשה נהוגה בספרי ילדים ובאלבומים. כריכה רכה, לעומת זאת, נהוגה בספרי מתח, רומנים, הרפתקאות, מותחנים וספרי שירה.

יתר על כן, לחפצים בעיצוב כריכה מיוחד ומותאם אישית מוצע שירות של איור כריכת הספר, ובו אנו נספק לכם מאייר שיקשיב לבקשותיכם ובהתאם יאייר בשבילכם את הכריכה שעליה חלמתם. לפרטים נוספים בקרו בעמוד – איור.

תוכלו להתרשם מעיצובי הכריכות והעטיפות בדוגמאות המופיעות באתר.  עבור דוגמאות נוספות, שאלות והצעות מחיר אפשר ליצור עמנו קשר. ונשמח לעמוד לשירותכם :)

 

כריכות ספרים לדוגמה