עריכה ספרותית

עריכה ספרותית היא עריכה הקשורה לתוכן הספר. לאחר שסיימתם לכתוב את הספר כדאי שייבדק על ידי עורך ספרותי. העורך הספרותי יעיין בספרכם לעומק והרבה פעמים ימצא פגמים בתוכן היצירה וישפר אותה פלאים.

יש סוגים שונים של עורכים ספרותיים, בהתאם לסוגה: שירה, רומן, מתח ועוד. זו הסיבה שחשוב מאוד שעורך ספרותי מתאים יקרא את ספרכם. ב'ספרי ניב - לצאת לאור בהוצאה עצמית' אחראים לכך שתמצאו את העורך הנכון ביותר עבורכם.

עולה השאלה: מה נכלל בהליך העריכה הספרותית? העריכה הספרותית היא שעוזרת להחליט איך תיראה התפתחות העלילה, איך יאופיינו הדמויות ומה יהיה מבנה הסיפור. העורך ימליץ לכם על חלוקה לפרקים שתיצור יותר מתח, דגשים על דמויות מסוימות, ניסוח מחדש לפסקאות קיימות ועוד. בלקט סיפורים או שירה יציע העורך אילו סיפורים או שירים ייכנסו לספר, מה יהיה הסדר שלהם וכדומה. ברור שלא יבוצעו החלטה או שינוי ללא אישורכם. 

אנחנו דואגים שיהיה דיאלוג ער ביניכם לבין העורכים, וכל הזמן תתרחש התייעצות. אתם יכולים להעלות רעיונות משותפים לתיאורים, לדמויות, לחלוקה לפרקים או לשערים, לרגעי השיא ועוד. הסופר רואה מה העצות וההערות של העורך הספרותי, ואת חלק מהן הוא יחליט לקבל וחלק לא. בשלב זה העורך והסופר חוזרים ל"שולחן הדיונים". זה תהליך די ארוך שיכול להימשך מחודש עד כמה חודשים, ובסופו הסופר והעורך הספרותי מגיעים להסכמה והעלילה קורמת עור וגידים. כאמור, אין הכרח להסכים לכל שינוי, אלא מדובר בהמלצה בלבד. 

ב'ספרי ניב' עובדים עם עורכים ספרותיים מקצועיים מכל הסוגות, ואנו מתחייבים לרמה גבוהה, למקצועיות ולאמינות. קראו עוד בנושא העריכה הספרותית במאמר – עריכת לשון, עריכה ספרותית ותיקוני הגהה. עבור כל שאלה, בקשה וקבלת מידע נוסף בנושא אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם :)