עימוד ספר

שלב עיקרי ומכריע בהפקת הספר הוא עימוד הספר. בשלב זה מעצבים את עמודי הספר, שהם החזית של היצירה. זה תהליך לא פשוט המצריך יצירתיות ודמיון, ניסיון בתחום ושמירה על קשר עם הלקוח.

מה זה עימוד ספר ומה השירות שאנו מספקים בספרי ניב, הפקת ספרים?

עימוד הספר נעשה על ידי "סדר", שהוא גרפיקאי שמבין את אמנות הטקסט (טיפוגרפיה).  כמו כן יש לו ותק בעולם הספרים, כלומר  – מומחה לעימוד ספרים.  ראשית התהליך היא בניית הספר על פי תקנים של בתי הדפוס, ובהם מידות נכונות, גלישות, מרחקי שוליים תקניים, גובה העמוד וכדומה. לרוב תהליך זה נעשה בתוכנת האינדיזיין. לאחר כל ההגדרות הנחוצות ממקמים את הטקסט בקובץ  בשיטת "שרשור טקסט".

זו תחילת העבודה. המעצב הגרפי מחליט מה סוג הגופן וגודלו ומה יהיה רִיווח הטקסט, וכן הוא שמעצב את כל חלקי הספר: השער, הקרדיטים, מספרי העמודים, כותרות רצות, תוכן העניינים, כותרות הפרקים,  עיצוב התמונות, אם ישנן, ועוד. זה השלב שבו הספר מקבל את הצורה המוכרת והידועה. לאחר כעשרים עמודים נשלח ללקוח דוגמה כדי שיבדוק אם העיצוב מתאים למה שציפה. אנו דנים על עשרים העמודים הראשונים ונותנים ללקוח להחליט מה התבנית המועדפת עליו. לאחר שלב זה נמשיך לעמד את שאר הספר.

הנה כמה דוגמאות להחלטות עיצוביות שאנו שוקלים בהליך עימוד ספרכם: האם הלקוח מעוניין בהזחה בתחילת כל פסקה, שזה הנוהג המקובל ברוב הספרים, או שיעדיף לוותר על הזחה? האם עיצוב הכותרות יהיה בגופן אחר משאר הספר, או שלא נשנה אותו כלל? התחלת כל פרק או שער תהיה רק בעמוד אי־זוגי? וזה עוד לא הכול, בדרך כלל ללקוח כבר יש תבנית מוכנה בראש, וגם אם אין – אנחנו נעזור לו.

תהליך עימוד ספר הוא לא פשוט ומצריך ידע וניסיון רבים, ולשם כך חשוב להעביר את המטלה למעמד ספרים (סדר) מקצועי שיש לו רקע וניסיון מתחומי האמנות, היצירה, הטיפוגרפיה והגרפיקה – משום שלטקסט שלכם מגיע לא פחות מהטוב ביותר. ב'ספרי ניב - לצאת לאור בהוצאה עצמית', אנו מספקים את העימוד ברמה המקצועית ביותר ובמחיר נגיש לכול – באחריות. אצלנו המחיר לעימוד ספר ועיצוב כריכה זהה למחיר שמוצע להוצאות ספרים. כך אם החלטתם להוציא ספר בהוצאה עצמית, באמצעותנו תוכלו להפחית מאוד את העלויות.

אם אתם מעוניינים להתרשם מעימוד לדוגמה בקרו בתיק העבודות שלנו או בספרים מלאים שבאתר. עבור שאלות, הצעות מחיר או בקשות אחרות אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר, ומבטיחים לדאוג לשירות מצוין ומהיר מאוד. העימוד אצלנו יגרום לכם להיות מרוצים מספרכם. הצוות המקצועי שלנו יעזור לכם לעמד ולהפיק את הספר שלכם עד המוצר המוגמר בצורה הטובה ביותר.

לקריאה רחבה ומעמיקה יותר בנושא היכנסו למאמר שכולו מוקדש לכך – תהליך עימוד הספר.

 

עימודים לדוגמה