קניית ברקוד

שירות קניית ברקוד הוא חלק מהשירותים שאנחנו מציעים ב'ספרי ניב – יוצאים לאור בהוצאה עצמית'. הברקוד לספר הוא כמו תעודת זהות לאדם, משום שאנחנו מזהים את הספר על פי קוד אישי שניתן לו. כך המוכר בחנות יכול לסרוק את הברקוד של הספר ולקבל את כל הנתונים על אודותיו. סופר שקונה את הברקוד מצרף את ספרו לבסיס הנתונים הארצי, שבו כל המידע והפרטים על הספרים שיצאו לאור.

אם היעד של ספרכם הוא מסחרי ואתם מעוניינים להפיצו בחנויות הספרים השונות, באינטרנט או ביריד  – ברקוד עם המחיר המומלץ לצרכן ועם מועד ההוצאה לאור הוא חובה על פי חוק.  

איך קונים ברקוד?

ב'ספרי ניב - יוצאים לאור בהוצאה עצמית' התהליך פשוט ביותר. אנחנו אחראים לכל שלב בתהליך, והסופר רק צריך לתת את הפרטים של הספר: שם היצירה, שם המחבר, שם ההוצאה לאור (גם הוצאה עצמית), איש קשר ועוד.

אם החלטתם שעיצוב הכריכה יבוצע ב'ספרי ניב - לצאת לאור בהוצאה עצמית', אנחנו נמקם את הברקוד על גבי הכריכה ועל פי התקן.

על הברקוד להיות ממוקם נכונה על גבי הכריכה, שמא ייגרמו תקלות בסריקה: המחיר המומלץ לצרכן יהיה כתוב מעל הברקוד; ומתחתיו, בשל חוק הסופרים, תאריך ההוצאה ומספר המהדורה.

יש לא מעט ספרים שהודפסו זמן מועט לפני אישור החוק,  ולכן לא הודפסו על פי התקן הדרוש כיום. במקרים כאלו כדאי להדפיס מדבקה עם הפרטים של מועד ההוצאה ושל מספר המהדורה, ולהדביקה על פני הברקוד הקיים. זו עבודה קשה אך נחוצה. קראו על החוק בהרחבה במאמר זה.

צרו אתנו קשר לכל מידע או שאלה. היכנסו לכאן עבור דוגמאות למיקום הברקוד ולראות את הכריכות שלנו.